Honkajoen Seudun Urheilijat ry - Liikunta eri muodoissaan tuottaa suunnatonta mielihyvää!

Talvikauden hiihtotoiminta käynnistyy

joulukuu 21, 2016 by Uutiset No Comments

Hiihtokoulu jatkuu ke 11.1. klo 18-19 Honkalan maastossa. Tieto siitä, ollaanko suksilla vai lenkkareilla löytyy tältä nettisivulta ke-aamuna!

Palaveerataan ma 16.1. klo 19 Haunialla. Tervetuloa kaikki – sekä kisahiihtoperheiden edustajat että kuntohiihtäjät! Sovitaan tarkemmin talvikauden toiminnasta.

Kilpahiihdosta kiinnostuneiden on aika maksaa LISENSSIT mahdollisimman nopeasti. Nuorimmille riittää Ski-passi, isommat tarvitsee ”oikean” lisenssin. Maksaminen tapahtuu ja tarvittavat ohjeet löytyvät osoitteessa hiihtoliitto.fi .

Kisoja löytyy osoitteesta hiihtokalenteri.fi. Huhtalan Mari (050-5541594) toimii edelleen seuramme ilmoittajana. Tämä tarkoittaa, että kukaan ei ilmoittaudu itse muiden seurojen kilpailuun, vaan Marille (soita tai tekstaa; kisan ja järjestävän seuran sekä hiihtäjän nimet ja hiihtäjän sarja). Mari ilmoittaa sitten kaikki seuran hiihtäjät könttänä ja maksattaa osanottomaksut. ILMOITTAUDU MARILLE EHDOTTOMASTI AJOISSA (viim. 1 vrk ennen ilmoittautumisen sulkeutumista!!!).