Honkajoen Seudun Urheilijat ry - Liikunta eri muodoissaan tuottaa suunnatonta mielihyvää!

Hiihtotietoa joulun alla

joulukuu 14, 2014 by Hiihto No Comments

Monta asiaa tiedoksi näin joulun alla:

– Muistakaa omat junnucup-hiihdot su 25.1.2015 – muksut hiihtämään ja vanhemmat toimitsemaan!

– On aika lunastaa lisenssit / skipassit osoitteessa www.hiihtoliitto.fi .

– Hiihtokoulu jää joulutauolle. Homma jatkuu kovalla tohinalla ke 7.1. klo 18.30. Silloin hiihtokoulu Honkalan maastossa suksilla tai lenkkareilla lumitilanteesta riippuen ja sisällä Honkalassa hiihtoväen TÄRKEÄ palaveri. Laitetaan talven toiminta käyntiin ja aloitetaan junnucup -järjestelyt. Koko hiihtoväki paikalle!

– Mari Huhtala jatkaa seuramme ilmoittajana. Jos lähdet kisaamaan muualle, ilmoittaudu Marille viim. vuorokautta ennen ilmoittautumisen umpeutumista Mari sitten ilmoittaa kaikki seuran hiihtäjät kerralla ja seura maksaa osanottomaksut. Ja niitä kisoja löytyy osoitteesta www.hiihtokalenteri.fi .

– Hyvää joulua, onnellista uutta vuotta sekä lumista talvea kaikille!